اختصاصی

  • دو خبر خوب از کن 2019: فیلم‌های تارانتینو و کشیشه نیز رسیدند

    ساعتی پیش دست‌اندرکاران جشنواره فیلم کن اعلام کردند «روزی روزگاری هالیوود» جدیدترین فیلم کوئنتین تارانتینو به جشنواره کن امسال می‌رسد و در بخش رقابتی به نمایش درمی‌آید. «اینترمزو» جدیدترین فیلم عبداللطیف کشیشه نیز به فهرست رقبای جایزه نخل طلایی ۲۰۱۹ اضافه شد. او نخل طلای برترین کارگردان کن را برای «آبی گرم‌ترین رنگ اس...

بیش از ۶۰۰ اثر به یازدهمین جشنواره تجسمی فجر راه یافتند

یازدهمین جشنواره تجسمی فجرسامی راه یافتگان به نمایشگاه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اعلام شد که بر اساس آن، ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند انتخاب شده است.به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در حالیکه روزشمار آغاز به کار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر کلید خورده است، دبیرخانه این رویداد اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این جشنواره را به تفکیک رشته‌ها اعلام کرد.بنا بر اعلام دبیرخانه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و پس از برگزاری بیش از ده‌ها جلسه داوری توسط ۳۰ داور و ۹ دبیر طی ماه گذشته، ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند در ۹ رشته هنری به این دوره از جشنواره راه یافتند.

بیشترین تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر به ترتیب متعلق به رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، خوشنویسی و کارتون و کاریکاتور، عکاسی، مجسمه، نگارگری، گرافیک و هنرهای جدید است.

همچنین از نکات قابل توجه این دوره از جشنواره حضور پر رنگ بانوان در میان اسامی پذیرفته شدگان است به طوریکه از ۴۸۵ هنرمند نزدیک به نیمی از هنرمندان (۲۲۳ هنرمند) از میان بانوان هستند.

در مجموع از میان ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند پذیرفته شده در این رویداد، در بخش تصویرسازی تعداد آثار منتخب ۸۲ اثر از ۶۱ است. در بخش خوشنویسی ۷۴ اثر از ۶۰ هنرمند به نمایشگاه راه پیدا کرد. همچنین در بخش های عکاسی و کاریکاتور و کارتون به ترتیب ۷۰ اثر از ۶۶ هنرمند و ۷۴ اثر از ۵۶ هنرمند انتخاب شدند

۳۹ اثر از ۳۰ هنرمند در رشته گرافیک و ۶۸ اثر از ۵۵ هنرمند در رشته مجسمه در نمایشگاه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به نمایش در می آید. در رشته های نقاشی و نگارگری نیز به ترتیب داوران هر کدام از رشته ها ۱۰۵ اثر از ۷۹ هنرمند و ۶۰ اثر از ۴۹ هنرمند را انتخاب کردند. دررشته هنرهای جدید نیز ۳۲ اثر از ۲۹ هنرمند به این دوره از جشنواره راه یافت تا در هر رشته هنرمندان با آثارشان برای کسب طوبای زرین جشنواره به رقابت بپردازند.

اسامی منتخبین راه یافته به این نمایشگاه در سایت جشنواره به نشانی http://www.ivafestival.ir در دسترس علاقمندان و شرکت کنندگان است. اطلاعات مربوط به رشته سرامیک نیز به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‏می‌شود. در این ‏جشنواره سید امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی دبیری اجرایی را ‏عهده دار ‏هستند.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری