اختصاصی

  • دشوارترین دوره ونیز برگزیدگانش را معرفی کرد؛ فیلم رم ساخته کواران شیر طلا گرفت

    هفتادو پنجمین دوره جشنواره ونیزکه از ساعتی پیش مراسم اختتامیه‌اش شروع شده بود، با اعلام اسامی برندگان ۲۰۱۸ به کار خود خاتمه داد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر سال جاری با حضور کارگردانان بسیار برجسته سینمای جهان سخت‌ترین کار ممکن برای داوران را رقم زده بود و بالاخره جشنواره به پایان رسید و برندگان بخش‌های مختلف معرف...

فیلم فروشنده کاندید بفتا 2018 شد، فیلم شکل آب پیشتاز است و سه بیلبورد ... هم چنان از شانس های اصلی

کاندیدهای جوایز بفتا 2018

فهرست نامزدهای بفتا برای ایرانیان یک سوپرایز داشت و آن هم کاندید شدن فیلم فروشنده اصغر فرهادی برندة اسکار 2017 در مراسم بفتا 2018 بود.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از اواردز دیلی، تنها دو روز پس از اینکه «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» پیروز جوایز گلدن گلوب 2018 شد، رای‌دهندگان جوایز بفتا هم تعداد قابل توجهی از نامزدی‌های خود را به این فیلم اختصاص دادند و در عین حال اصغر فرهادی را با فیلم «فروشنده» تبدیل به یکی از نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان کردند.

 

نامزدهای دریافت جوایز بفتا ساعاتی پیش معرفی شدند و ناتالی دورمر بازیگر «بازی تاج و تخت» و لتیتیا رایت نام‌های راه‌یافته به لیست کوتاه نهایی را از مرکز آکادمی بریتانیا در لندن خواندند.

 

فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری» توانست ۹ نامزدی در بخش‌های مختلف از جمله بهترین فیلم، بازیگر، کارگردان و بازیگر مکمل کسب کند، اما به خاطر بخش‌های تکنیکی، فیلم «تیره‌ترین ساعت» هم توانست ۹ نامزدی از آن خود کند اما در نهایت این «شکل آب» بود که با ۱۲ نامزدی در صدر قرار گرفت.

مراسم اهدای جوایز روز هجدهم فوریه در رویال آلبرت هال معروف لندن برگزار خواهد شد.

در ادامه لیست کامل نامزدهای دریافت جوایز بفتا را مشاهده می‌کنید:

 

بهترین فیلم

«مرا با نام خودت صدا کن»
«تیره‌ترین ساعت»
«دانکرک»
«شکل‌ آب»
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

 

بهترین فیلم بریتانیایی

«تیره‌ترین ساعت»
«مرگ استالین»
«کشور خود خدا»
«بانو مکبث»
«پدینگتون ۲»
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

 

بهترین فیلم نخست از یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی

«غول» ساخته گرت تونلی
«من ساحره نیستم» ساخته رونگانو نیونی
«استخوان فَک» ساخته جانی هریس
«پادشاهی ما» ساخته لوسی کوهن
«بانو مکبث» ساخته آلیس برش

 

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

«او» ساخته پل ورهوفن
«اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی
«ندیمه» ساخته پارک چان-ووک
«لاولس» ساخته آندری زویاگینتسف
«فروشنده» ساخته اصغر فرهادی

 

بهترین مستند

«شهر ارواح» ساخته متیو هاینمن
«من کاکاسیاه تو نیستم» ساخته رائول پک
«ایکاروس» ساخته برایان فوگل
«یک دنباله ناراحت‌کننده» ساخته بانی کوهن
«جِین» ساخته برت مورگان

 

بهترین انیمیشن

«کوکو» ساخته لی آنکریچ
«دوست داشتن وینسنت» ساخته دوروتا کوبیلا
«زندگی من به عنوان یک کدو سبز» ساخته کلاد باراس

 

بهترین کارگردانی

«بلید رانر ۲۰۴۹» ساخته دنی ویله‌نو
«مرا با نام خودت صدا کن» ساخته لوکا گائودانینو
«دانکرک» ساخته کریستوفر نولان
«شکل آب» ساخته گیلرمو دل‌تورو
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مک‌دونا

 

بهترین فیلمنامه اوریجینال

«برو بیرون» نوشته جوردن پیل
«من، تونیا» نوشته استیون راجرز
«لیدی برد» نوشته گرتا گرویگ
«شکل‌آب» نوشته گیلرمو دل‌تورو
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک‌دونا

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

«من را با نام خودت صدا کن» نوشته جیمز آیووری
«مرگ استالین» نوشته آرماندو ایانوچی
«ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند» نوشته مت گرینهال
«بازی مالی» نوشته ارون سورکین
«پدینگتون ۲» نوشته سایمون فارنبی و پل کینگ

 

بهترین بازیگر زن نقش اول

آنت بنینگ در «ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»
فرنسس مک‌دورمند در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»
مارگو رابی در «من، تونیا»
سالی هاوکینز در «شکل آب»
سیرشا رونان در «لیدی برد»

 

بهترین بازیگر مرد نقش اول

دنیل دی‌ لوییس در «نخ خیال»
دنیل کالویا در «برو بیرون»
گری الدمن در «تیره‌ترین ساعت»
جیمی بل در «ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»
تیموتی شالامه در «من را با نام خودت صدا کن»

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

الیسون جینی در «من، تونیا»
کریستین اسکات توماس در «تیره‌ترین ساعت»
لاری متکف در «لیدی برد»
لزلی منویل در «نخ خیال»
اکتیویا اسپنسر در «شکل‌آب»

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

کریستوفر پلامر در «کل پول دنیا»
هیو گرنت در «پدینگتون ۲»
سم راکول در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»
ویلم دفو در «پروژه فلوریدا»
وودی هرلسون در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

 

بهترین موسیقی متن

«بلید رانر ۲۰۴۹» ساخته بنجامین والفیش و هانس زیمر
«تیره‌ترین ساعت» ساخته داریو ماریانلی
«دانکرک» ساخته هانس زیمر
«نخ خیال» ساخته جانی گرین‌وود
«شکل آب» ساخته الکساندر دسپلا

 

بهترین فیلمبرداری

راجر دیکینز برای «بلید رانر ۲۰۴۹»
برونو دلبونل برای «تیره‌ترین ساعت»
هویت ون هویتما برای «دانکرک»
دن لاستسن برای «شکل آب»
بن دیویس برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

 

بهترین تدوین

جاناتان آموس و پل ماکلیس برای «بیبی درایور»
جو واکر برای «بلید رانر ۲۰۴۹»
لی اسمیت برای «دانکرک»
سیدنی وولینسکی برای‌ «شکل آب»
جان گرگوری برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

 

بهترین طراحی صحنه

«دیو و دلبر»
«بلید رانر ۲۰۴۹»
«تیره‌ترین ساعت»
«دانکرک»
«شکل‌ آب»

 

بهترین طراحی لباس

«دیو و دلبر»
«تیره‌ترین ساعت»
«من، تونیا»
«نخ خیال»
«شکل‌ آب»

 

بهترین گریم و مو

«بلید رانر ۲۰۴۹»
«تیره‌ترین ساعت»
من، تونیا»
«ویکتوریا و عبدل»
«شگفتی»

 

بهترین صدا
«بیبی درایور»
«بلید رانر ۲۰۴۹»
«دانکرک»
«شکل آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»

 

بهترین جلوه‌های بصری ویژه

«بلید رانر ۲۰۴۹»
«دانکرک»
«شکل‌آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»
«جنگ سیاره میمون‌ها»

 

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

«جرات داشته باش» ساخته ویل اندرسون
«مامون» ساخته بن استیر
«دور از هم» ساخته پالوما بیزا و سر ان لو

 

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

«امیر» ساخته ویکا اودوکیمنکو
«کابوی» ساخته دیو کالین اوتول
«مردی در حال غرق‌شدن» ساخته مهدی فلایفل
«کار» ساخته آنیل کاریا
«رن بویز» ساخته هری لایتون

 

جایزه ستاره نوظهور EE (با رای مردم)

دنیل کالویا
فلارنس پیو
جاش اوکانر
تسا تامسون
تیموتی شاماله

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری