اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...
  • ژان لوک گدار، تکنولوژی و ملکه سبا از اپرای باستیل؛ لایو در دوران قرنطینه

    درست است ژان لوک گدار خود را از اجتماع دور کرده، اما بعید به نظر می‌رسد او اجتماع را از طریق مشاهداتش در صفحات مجازی رصد نکرده باشد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، در صورتی که برخی رسانه‌ها حرکت گدار را عجیب قلمداد کردند، اما شاید یادشان رفته او یکی از قالب شکن‌ترین افراد تاریخ سینماست. گدار نه ت...

دفاع «مریل استریپ» از خود: من از تجاوزهای «واینشتاین» خبری نداشتم

 

 

«مریل استریپ» ستاره مشهور سینما از اینکه به او اتهام زده شده که با «هاروی واینشتاین» تهیه کننده بدنام هالیوود همکاری داشته، دلخور است. خانم استریپ در واکنش گفته از «تجاوزها» خبری نداشته است.


واکنش خانم مریل استریپ، به اظهارات «رز مک‌گوآن» بازیگر آمریکایی است. او از جمله اولین چهره هایی بود که از تجاوز جنسی واینشتاین خبر داد.

رز مک‌گوآن به تازگی گفته بود «مریل استریپ با شادمانی با آن خوک هیولا کار می کرد.» منظور او از «خوک هیولا»، «هاروی واینشتاین» است که مک‌گوان می گوید به او تجاوز کرده است.

 

مریل استریپ در واکنش گفت: «من از این جرائم واینشتاین خبر نداشتم، نه در سال های ۱۹۹۰ وقتی به او تجاوز کرده بود و نه در دهه های بعد که او به دیگران هم تجاوز کرد.» وی افزود: «من عمداً سکوت نکردم. نمی دانستم. من تلویحا، تجاوز را تائید نمی کنم. نمی دانستم. من دوست ندارم که زنان جوان مورد تعرض واقع شوند. من نمی دانستم این اتفاقات دارند می افتند.»

 

خانم مک‌گوان غیر از مریل استریپ، به جسیکا چستین نیز انتقاد کرده بود. رز مک‌گوان ۴۴ ساله می گوید قصد دارد در مراسم آینده گلدن گلوب، با لباس سیاه حاضر شود تا به تجاوزها اعتراض کند.وی خطاب به مریل استریپ و جسیکا چستین گفت «گرفتاری ، سکوت شماست ... شما یک جایزه قلابی را در سکوت می گیرید که هیچ تاًثیری بجا نمی گذارد. من از این دوروئی شما متنفرم.» بعد از اعتراض کاربران، مک‌گوان توئیت خود را حذف کرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری