اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

بهترین های سینما 2019  نویسندگان آکادمی هنر

باز هم ابتکار جدید از بنکسی؛ شما هم فرصت خرید اثری از بنکسی دارید

قایق پناهجویان بنکسی

 

بنکسی هنرمند مشهوری که نامش فاش نشده است دست به ابتکار جدید در راستای توجه به پناهجویان و مهاجران زده است.

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، بنکسی در صفحه اینستاگرام خود یکی از آثارش را به قیمت 2 پوند دست به حراج زده است. در این حراجی شما قرار بر پرداخت پول بیشتر ندارید بلکه تنها با حدس زدن وزن اثر می‌توانید این اثر را به قیمت 2 پوند خریداری کنید.

 

این اثر یک قایق مطابق عکس حاوی پناهجویان به ابعاد ۹۰*۳۸*۴۲ سانتی‌متر و مجهز به موتور و باتری الکتریکی است و توانایی رسیدن به سرعت سه گره دریایی را نیز دارد.

 

بی‌شک این ابتکار بنکسی توجه بیش از پیش به وضعیت پناهجویان و مهاجران است؛ زیرا آثار بنکسی با قیمت بسیار گزافی به فروش می‌رسد و نمونه آن «دختری با بادکنک» است که همین چندی پیش 1 میلیون پوند فروخته شد اما خود بنکسی آن را با کنترل از راه دور پاره کرد. این حرکت بنکسی سبب به اشتراک گذاشتن چنین حرکتی و توجه بیش از پیش به هدف اصلی یعنی پناهجویان است.

 

مشتاقان تا ساعت ۲۰ روز ۲۲ دسامبر (۱دی) برای ثبت حدس خود در اینجا فرصت دارند و بعد از آن این اثر تجسمی به خریداری که نزدیکترین عدد به وزن واقعی را تخمین زده تعلق می گیرد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری