رفیع پیتز داور جشنواره ادینبورگ شد

 

جشنواره ادینبورگ هر ساله اواسط ماه ژوئن در کشور اسکاتلند برگزارمیشود. نام رفیع پیتز کارگردان ایرانی هم در کنار داورانی چون بریت اکلند (بازیگر)، مایک هوگس(کارگردان)، لورنس کاردیش (تهیه کننده و کارگردان) دیده میشود.

 

 

 

 

رفیع پیتز فارغ التحصیل رشته فیلمبرداری از کالج هارو از لندن میباشد. او بیشتر با فیلمهای کوتاه خود در رقابتهای بین المللی شناخته میشود. او تا به حال فیلمهایی چون تبعیدی، در غربت، زمستان است، سلندر، و ابل فرارا، مجرم نیست را در کارنامه دارد.

 

در این دوره از جشنواره همانطور که در پوستر جشنواره دیده میشود شاهکارهایی چون قصه عامه پسند Pulp Fiction اثر کوئنتین تارانتینو، پیانو The Piano اثر جیمز کمپیون، قلب وحشی Wild At Heart اثر دیوید لینچ، سینما پارادیزو Cinema Paradiso اثر جوزپه تورناتوره، بتی بلو Betty Blue (این فیلم با نام 37.2 Degrees in the Morning شناخته میشود.) اثر ژان ژاکوئیس بنیکس، س*س دروغ و نوار ویدئو S*x, Lies & Videotape  و ماشین رختشویی قشنگم My Beautiful Laundrette اکران خواهد شد.

 

این جشنواره از نام خاصی در محافل هنری برخوردار است. اما معروفیت آن ابدا برای رقابت سینمایی آن نیست و تنها به دلیل اینکه یکی از معتبرترین رقابتهای رقص میباشد شناخته شده است.

 

جشنواره ادینبورگ با اکران آخرین اثر سیلوین چومتس به نام وهم گرا ادر 16 ژوئن افتتاح  خواهد شد و در روز 27 ژوئن نیز با اکران ستاره سوم به کارگردانی هتی دالتون به پایان می رسد.

 

 

Main Menu

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر