اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

اسپیلبرگ و یک فیلم علمی تخیلی تازه

استیون اسپیلبرگ


شرکت فیلم سازی آمبلین پیکجرز که استیون اسپیلبرگ مدیر آن است، یک اکشن دلهره آور تازه علمی تخیلی تهیه می کند.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از ورایتی، این فیلم «سقوط» نام دارد و با حال و هوایی دلهره آور داستان خود را تعریف می کند. برعکس تصور رسانه ها، خط اصلی داستان فیلم در باره یک گروه موسیقی اهل منچستر لندن به نام «سقوط/ فال» نیست و شباهتی به فیلم های دیگری که با این نام ساخته شده اند ندارد.

 

 

فیلم نامه «سقوط» را نویسنده و فیلم نامه نویس استرالیایی پته بریجز نوشته است و یک زوج طلاق گرفته، کاراکترهای محوری آن هستند. داستان فیلم در منطقه آتلانتا رخ می دهد و این دو، تلاش می کنند جان فرزندان خود را که در این خانه تنها هستند، نجات دهند. اما کار این زوج بسیار مشکل است، زیرا محل زندگی آن ها تحت محاصره موجودات بیگانه و خطرناک فضایی قرار دارد.


هنوز معلوم نیست خود اسپیلبرگ که فیلم نامه را بسیار پسندیده، امر کارگردانی آن را هم به عهده می گیرد یا خیر. به نوشته امپایر آتلاین، بازیگران اصلی فیلم تا یک ماه دیگر انتخاب می شوند. بعید به نظر می رسد که بازیگران مشهوری برای بازی در فیلم انتخاب شوند.


شرکت آمبلین پیکچرز طی سه دهه گذشته، اکشن های علمی تخیلی موفقی مثل «ئی تی»، «گرملین ها» و « بازگشت به آینده» را تهیه کرده است. اما محصول تازه این شرکت به نام «بی اف جی»، شکست سخت تجاری در جدول گیشه سینماهای آمریکای شمالی خورد. این اکشن علمی تخیلی و فانتزی را استیون اسپیلبرگ کارگردانی کرده و هفته قبل، به روی پرده سینماهای جهان رفت.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما