اختصاصی

  • وودی آلن در مصاحبه با الک بالدووین، تنها یک یا دو فیلم دیگر می سازم

    «وودی آلن» در مصاحبه زنده با «الک بالدوین» در اینستاگرام از برنامه‌هایش برای کارگردانی «یک یا دو فیلم دیگر» گفت. این فیلمساز هشتاد و شش ساله از سوی دیگر می‌گوید هیجان دیدن فیلم‌ها در سالن‌های سینما از بین رفته است. آلن بی‌آنکه جزئیاتی از پروژه جدیدش فاش کند می‌گوید از اواخر تابستان یا اوایل پاییز، یک فیلم دیگر در پاری...

فیلم تحسین شده آسیاپاسیفیک در بخش مسابقه سینمای آسیا جشنواره فجر


فیلم «11گل» از جمله فیلم‌هایی است که امسال در بخش سینمای آسیای جشنواره به نمایش درمی‌آید.

به گزارش آکادمی هنر، این فیلم نامزد جایزه بهترین فیلم بلند کودک از جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک سال 2011 بوده و در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو، جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان و جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو به نمایش درآمده است.

داستان«11 گل» در سال 1975، یک سال پیش از مرگ مائو و در دوران انقلاب فرهنگی در چین روی می‌دهد و درباره پسری 11 ساله بنام وانگ هان است که در شهری کوچک در جنوب غربی چین زندگی می‌کند. روبرو شدن او با یک قاتل فراری ماجراهایی را رقم می‌زند.

شیائوشوای وانگ، کارگردان «11 گل» متولد سال 1966 است و از سال 1994 به کارگردانی در سینما مشغول است. او با ساختن «یخ زده» در سال 1996 به شهرت رسید. در آن زمان به دلیل سختگیری های بسیار از سوی دولت چین او مجبور شد این فیلم را با نام مستعار «بی نام» کارگردانی کند. معروف ترین فیلم این کارگردان «دوچرخه پکنی» نام دارد که سال 2001 ساخته شد و در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد و دو خرس نقره ای از این جشنواره گرفت. این فیلم بازسازی چینی «دزدان دوچرخه» ساخته مشهور ویتوریو دسیکا بود.

عوامل فیلم «11 گل» عبارتند از کارگردان:شیائوشوای وانگ ، فیلمنامه نویسان: شیائوشوای وانگ و لائو نی. بازیگران: لیو ونکینگ،ین نی، وانگ زی‌یی و...

محصول 2011، چین و فرانسه. مدت: 139 دقیقه.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط