اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

بهترین فیلم یازدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز معرفی شد


فیلم های ملكه و بوسیدن روی ماه در یازدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز برگزیده شدند.


هیئت داوران یازدهمین فیلم فجر شیراز در آیین اختتامیه این جشنواره در بیانیه ای اعلام كرد: ضمن احترام به دو فیلم من و زیبا و روزهای زندگی این هیات دو فیلم 'ملكه' و 'بوسیدن روی ماه' را بدون اولویت به عنوان بهترین های جشنواره یازدهم معرفی می كند.
نماینده هیات داوران این دوره از جشنواره سادگی ، صمیمیت ، عمیق بودن و دوری از ظاهر سازی های گول زننده را از خصوصیات فیلم بوسیدن روی ماه به كارگردانی همایون اسعدیان عنوان کرد و گفت: این فیلم هر نوع مخاطبی را با خود همراه می كند.
سعید ذوالنوریان در خصوص فیلم ملكه به كارگردانی محمدعلی باشه آهنگر نیز گفت: این فیلم بدون حضور ستاره های پرزرق و برق سینما سعی در نشستن بر بام انسانیت و انسان دوستی دارد.

هیئت داوران یازدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز متشكل از عباس بیاتی، غلامرضا حافظی، ساسان دسی، مهگان فرهنگ و سعید ذوالنوریان بود. این جشنواره از پانزدهم تا بیست و پنجم بهمن برگزار شد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما