اختصاصی

  • وودی آلن در مصاحبه با الک بالدووین، تنها یک یا دو فیلم دیگر می سازم

    «وودی آلن» در مصاحبه زنده با «الک بالدوین» در اینستاگرام از برنامه‌هایش برای کارگردانی «یک یا دو فیلم دیگر» گفت. این فیلمساز هشتاد و شش ساله از سوی دیگر می‌گوید هیجان دیدن فیلم‌ها در سالن‌های سینما از بین رفته است. آلن بی‌آنکه جزئیاتی از پروژه جدیدش فاش کند می‌گوید از اواخر تابستان یا اوایل پاییز، یک فیلم دیگر در پاری...

رونمایی از پوسترهای فجر با حضور برگزیدگان دوره قبل

 

 

 

پوسترهای فجر 32

مراسم رونمایی از پوسترهای سی و دومین جشنواره فیلم فجر و سایت این رویداد سینمایی با حضور برگزیدگان دوره قبلی و مدیران دوره جدید برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جمعی از اهالی سینمای ایران ظهر یکشنبه هفدهم آذرماه با حضور در محل موسسه رسانه‌های تصویری که به عنوان دفتر جشنواره در نظر گرفته شده، حضور یافتند تا علاوه بر صحبت کردن در مورد سینما و جشنواره پوسترها و سایت این دوره از جشنواره را رونمایی کنند.


محمد حیدری مدیریت هنری جشنواره را برعهده دارد و در این مراسم اعلام کرد تم مشخصی برای تمامی مواد تبلیغی جشنواره در نظر گرفته شده و بر این اساس رنگ قالب پوسترها فیروزه‌ای، سورمه‌ای و بنفش انتخاب شده‌اند.

علیرضا رضاداد دبیر جشنواره با قدردانی از حیدری گفت: «امیدوارم در سینمای کشور فضای آرامش، امید و دلبستگی تقویت شود و بتوانیم به تعالی سینما فکر کنیم.»


حمید فرخ‌نژاد جشنواره فیلم فجر را شروع سال نوی سینما دانست و با اشاره به اینکه در آغاز سال نو معمولا دعا می‌کنند،‌ گفت: «من برای سینما دعا می‌کنم، آرزو می‌کنم سینماگر امنیت داشته باشد و با جابجا شدن مدیران حالش بهتر شود نه اینکه مجوزش توقیف شود و نتواند مجوز بگیرد.»

او اظهار امیدواری کرد بعد از این فیلم‌های سینمایی براساس رای فردی که چندان هم با سینما آشنایی ندارد در شهرستا‌ن‌ها توقیف نشود و گفت:‌«سینما را به چشم برانداز نگاه نکنیم و در نظر داشته باشیم که بالاترین آمار کسب افتخار متعلق به سینماست، با سینما محترمانه‌تر برخورد کنیم چون کشورهای کوچک حوزه خیلج‌فارسی کورو کورور پول خرج می‌کنند تا وجاهت ما را داشته باشند؛ اما ما قدر آنچه را که داریم نمی‌دانیم.»

علیرضا داودنژاد صاحب جایزه ویژه هیئت داوران سی و یکمین جشنواره فیلم فجردر سخنانی ابراز امیدواری کرد با سرازیر شدن بودجه‌ها به سینما وضعیت تولید و اکران بهبود پیدا کند و گفت: «امیدوارم سینمای ما امنیت پیدا کند و هر کسی پول،دلار یا ملک دارد به سینما بیاید و بگویند که می‌خواهند سالن بسازند یا فیلم تولید کنند. وضعیت تولید سینما باید سروسامانی بیابد تا هرکسی که از خانه‌اش قهر می‌کند سراغ تهیه‌کنندگی و کارگردانی نرود. امیدوارم فعالیت صنفی نظم پیدا کند تا تولید هم به سرو سامانی برسد.»

او ادامه داد: «ان‌شاءلله جشنواره فجر به خوبی برگزار شود تا کسی بعد از پایان جشنواره فکر نکند این جشنواره هوای کسی را داشته است. خوب است این احساس برای علاقه‌مندان به سینما بوجود آید که جوایز جشنواره فجر به شایسته‌ها داده شده است و تا روزی که لیاقت‌ها و شایستگی‌ها جانشین وابستگی‌ها نشود و افراد به اتکای لیاقت‌هایشان به فرصتی دست پیدا نکنند، به جایی نخواهیم رسید.»

حمید فرخ‌نژاد، محمدحسین لطیفی، رسول صدرعاملی، داریوش فرهنگ، علیرضا رضاداد، حسین زندباف، ناصر باکیده، علیرضا شجاع‌نوری، ایرج تقی‌پور، مینو فرشچی، ابراهیم داروغه‌زاده، محمدرضا عرب، محمدرضا عباسیان، محمد حیدری، مسعود احمدیان، علیرضا داودنژاد، منوچهر شاهسواری، امیر سیف‌زاده، سیدضیاء الدین دری، محسن علی‌اکبری، هومن بهمنش، آتوسا قلمفرسای از جمله حاضران در این مراسم بودند.

 

 

 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط