اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

انجمن بازیگران آمریکا جوایزش را برخلاف انتظارها اهدا کرد

انجمن سینمای آمریکا ۲۰۱۹ 

اسامی برندگان جوایز بیست و پنجمین دوره جوایز سالانه انجمن بازیگران آمریکا (SAG) ساعتی پیش در وست هالیوود اعلام شد.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، انجمن بازیگران آمریکا ساعتی پیش اسامی برندگان این دوره خود را اعلام و بهترین بازیگران فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد.در حالی که در بخش فیلم سینمایی فیلم «ستاره‌ای متولد شده» ساخته بردلی کوپر با چهار نامزدی بیشترین نامزدی جوایز امسال را دریافت کرده بود این فیلم در نهایت جایزه‌ای را کسب نکرد. «ککلاکس کلان سیاه‌پوست» و «مورد علاقه» نیز که هر یک سه نامزدی کسب کرده بودند، دست خالی مراسم را ترک کردند. در این مراسم آلن آلدا جایزه یک عمر دستاورد انجمن بازیگران را دریافت کرد.

اسامی نامزدهای جوایز انجمن بازیگران در بخش سینما به شرح زیر است:

بهترین بازیگر مرد: رامی مالک برای «بوهمین راپسودی»بهترین بازیگر زن: گلن کلوز برای «همسر»


بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: ماهرشالا علی برای «کتاب سبز»


بهترین بازیگر زن نقش مکمل: امیلی بلانت برای «یک مکان آرام»بهترین ‌گروه بازیگری: «پلنگ سیاه»


بهترین گروه بدل‌کاری یک فیلم سینمایی: «پلنگ سیاه»در بخش تلویزیونی نیز انجمن بازیگران برندگان خود را شناخت و جوایز خود را چنین اهدا کرد:

بهترین بازیگر مرد سریال درام: جیسن بیتمن برای «اوزارک»بهترین بازیگر زن سریال درام: ساندرا اوه برای «کشتن ایو»بهترین بازیگر مرد سریال کمدی: تونی شالهوب برای «خانم میزل شگفت‌انگیز»بهترین بازیگر زن سریال کمدی: ریچل برازناهان برای «خانم میزل شگفت‌انگیز»


بهترین بازیگر مرد فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه: دارن کریس برای «قتل جیانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»بهترین بازیگر زن فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه: پاتریشیا آرکت برای «فرار از دانمورا»


بهترین گروه بازیگری سریال درام: «این ماییم»بهترین گروه بازیگری سریال کمدی: «خانم میزل شگفت‌انگیز»
بهترین گروه بدل‌کاری سریال کمدی یا درام: «گلاو (درخشش)»سال پیش گری اولدمن، فرانسیس مک‌دورماند، سام راک‌ول و آلیسون جنی به‌عنوان برندگان بهترین نقش اول و مکمل این رقابت انتخاب شدند و در نهایت اسکار نیز جوایز خود را به آنها اهدا کرد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما