اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

اسکورسیزی به زودی روی صندلی کارگردانی، این بار با دی‌کاپریو

مارتین اسکورسیزی لئوناردو دی کاپریو

مارتین اسکورسیزی بهار آینده بار دیگر روی صندلی کارگردانی می‌نشیند تا ساخت فیلم بعدی‌اش را شروع کند.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ایندی وایر، تاریخ ساخت فیلم بعدی اسکورسیزی همراه با نام فیلمبردار فیلم روشن شد. شایعات حاکی از این است که فیلم بعدی مارتین اسکورسیزی که قرار است با نام «قاتلان ماه کامل» ساخته شود از بهار آینده کلید می‌خورد و تا تابستان ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.


در یک مصاحبه جدید نه تنها رودریگو پریتو که فیلمبرداری فیلم‌های اسکورسیزی را انجام می‌دهد این شایعه را تایید کرد بلکه گفت عکاسی رسمی فیلم را از ماه مارس (اسفند) شروع می‌کند.پریتو اکنون یکی از نامزدهای اصلی برای کسب اسکار فیلمبرداری برای فیلم «ایرلندی» اسکورسیزی است. وی به تازگی در بارتلزویل اوکلاهما بوده تا تست‌های اولیه برای «ماه کامل» را انجام دهد. این فیلمبردار گفته است فکر می‌کند این فیلم کار متفاوتی خواهد شد.وی افزود: در حال تحقیقات متفاوتی برای یافتن راه‌های جدید برای فیلمبرداری این فیلم است. وی گفت هنوز باید ملاقات‌های بیشتری با اسکورسیزی داشته باشد تا تصاویری را که گرفته به او نشان دهد و به ایده‌های نهایی برسند. وی گفت: او هم احتمالا نظرات خودش را دارد و ما هنوز به تُن اصلی فیلم نرسیده‌ایم.اسکورسیزی تابستان راهی اوسیج کانتی شد تا لوکیشن‌های فیلمبرداری را ببیند. بارتلزویل مکانی است که ترنس مالیک فیلمبرداری «به سوی شگفتی» ۲۰۱۲ را در آنجا انجام داد.داستان «قاتلان ماه کامل» در دهه ۱۹۲۰ می‌گذرد و بر مبنای کتابی تاریخی از دیوید گرانت ساخته می‌شود. این داستان متمرکز بر سرخپوستان اوسیج است که پس از کشف نفت در منطقه حفاظت شده آنها، به قتل رسیدند.پارامونت این فیلم را می‌سازد و اسکورسیزی پس از کار با نت‌فلیکس برای ساخت «ایرلندی» دوباره با یکی از استودیوهای قدیمی هالیوود همکاری می‌کند. به جز فیلم کوتاه «اودیشن» ساخته اسکورسیزی، دنیرو و دی کاپریو در فیلم «زندگی پسر» در ۱۹۹۳ با هم بازی کرده بودند.هر سه چهره از امیدداران اسکار امسال هستند: اسکورسیزی و دنیرو برای «ایرلندی» و دی کاپریو برای «روزی روزگاری در هالیوود». هر چند تاریخ اکران فیلم بعدی اسکورسیزی هنوز به صورت رسمی اعلام نشده اما انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ راهی پرده‌ها شود.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: Payam Omrani

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما