اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد

تابلو سر یک زن

 

دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد | «سر یک زن»، هدیه پیکاسو به گالری ملی یونان، در سال ۲۰۱۲ به سرقت رفته بود بعد از ۹ سال در آتن کشف شد.


پیکاسو در سال ۱۹۳۹ اثری با نام «سر یک زن» را خلق کرد و در سال ۱۹۴۹ به جهت ستایش مقاومت مردم یونان در برابر ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، به گالری ملی یونان هدیه داد. اما در جریان سرقت آثار هنری گالری ملی یونان در سال ۲۰۱۲ به همراه اثر «آسیاب» اثر پیت موندریان (۱۹۰۵)؛ نقاش معروف هلندی به سرقت رفت.


این سرقت در ۷ دقیقه و با گمراه کردن نیروهای امنیتی توسط به صدا درآوردن بی‌مورد آژیر خطر و غیر فعال شدن آن توسط نیروهای امنیتی، اقدام به سرقت کردند. هر چند سارقان برای راحتی کار آثار را از قاب خارج کرده بودند ولی با آگاهی نیروهای امنیتی، نتوانستند آثار بیشتری را سرقت کنند.

نیروهای امنیتی یونان ، دو اثر «آسیاب» (پیت موندریان) و «سر یک زن» (پیکاسن) را در یکی از گذرگاه‌های مناطق اطراف آتن پیدا و یک شهروند یونانی را هم بازداشت کرده است.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد