اختصاصی

  • نامزدهای اسکار 2020 معرفی شدند؛ جوکر پیشتاز است

    نامزدهای نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در ۲۴ شاخه گوناگون اعلام شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از اواردزواچ، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست نامزدهای نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در شاخه‌های گوناگون اعلام شد و فیلم «جوکر» با 11 نامزدی پیشتاز این جوایز است و پس از آن فیلم‌های «مرد ای...

بهترین فیلم های دهه 2010 - 2019  درخت زندگی

نامزدهای جوایز گلدن گلوب معرفی شدند؛ داستان ازدواج صدرنشین فهرست

نامزدهای جوایز گلدن گلوب 2020

ساعتی پیش نامزدهای بهترین آثار سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب 2020 معرفی شدند.



به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر نامزدهای هفتاد و هفتمین دوره از مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» معرفی مشدند که بدون تردید مسیر فصل اهدای جوایز ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را تعیین می‌کنند. «اتحادیه‌ی خبرنگاران خارجی هالیوود» (HFPA) که از ۹۰ ژورنالیست در سراسر دنیا تشکیل شده است بیشترین نامزدی بخش سینمایی را به داستان ازدواج ساخته نوح بامباک با 6 نامزدی اختصاص داد که البته تنها نام فیلم در بخش کارگردانی دیده نمی‌شود. روزی روزگاری در هالیوود تازه ترین ساخته کوئنتین تارانتینو پس از این فیلم با 5 نامزدی در رده بعدی قرار گرفت.

 

نکته جالب در مورد نامزدها حضور شگفت انگیز نتفلیکس در این عرصه است. نتفلیکس با دو فیلم داستان ازدواج و ایرلندی ساخته مارتین اسکورسیزی 10 نامزدی این جوایز را تنها در بخش سینمایی از آن خود کرده است.



گلدن گلوب سال گذشته در بخش بهترین فیلم درام به «رپسودی بوهمی» (Bohemian Rhapsody) با بازی «رامی مالک» و «کتاب سبز» (Green Book) در بخش بهترین موزیکال و کمدی اهدا شد. «کتاب سبز» پس از این پیروزی بود که اسکار بهترین فیلم را هم تصاحب کرد. چهار برنده‌ی اسکار بازیگری شامل «رامی مالک»، «الیویا کولمن»، «ماهرشالا علی» و «رجینا کینگ»، سال گذشته ابتدا برنده‌ی گلدن گلوب شده بودند. «آلفونسو کوارون» برنده‌ی اسکار بهترین کارگردانی با «رما» و انیمیشن «مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی» برنده‌ی اسکار بهترین انیمیشن بلند نیز پیش از کسب افتخار در مراسم اسکار، گلدن گلوب را به خانه برده بودند. با این اوصاف به نظر می‌رسد شانس ایرلندی در مراسم اسکار 2020 بیش از سایر فیلم‌هاست.



فهرست نامزدهای جوایز گلدن گلوب 2020 به صورت زیر است

بهترین فیلم درام

۱۹۱۷ (1917)
ایرلندی (Irishman)
جوکر (Joker)
داستان ازدواج (Marriage Story)
دو پاپ (The Two Popes)
 

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال
دولمایت اسم من است (Dolemite is my Name)
جوجو خرگوش (Jojo Rabbit)
شمشیرهای از رو بسته (Knives Out)
روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)
راکتمن (Rocketman)



بهترین کارگردانی
بونگ جون هو (Parasite)
سم مندز (1917)
کوئنتین تارانتینو (Once Upon A Time In Hollywood)
مارتین اسکورسیزی (The Irishman)
تاد فیلیپس (Joker)

 

بهترین بازیگر مرد فیلم‌های درام
کریستین بیل (Ford v. Ferrari)
آنتونیو باندراس (Pain and Glory)
آدام درایور (Marriage Story)
خواکین فینیکس (Joker)
جاناتان پرایس (The Two Popes)



بهترین بازیگر زن فیلم‌های درام
سینتیو ارویو (Harriet)
اسکارلت جوهانسن (Marriage Story)
شیرشا رونان (Little Women)
چارلیز ترون (Bombshell)
رنی زلوگر (Judy)
 

بهترین بازیگر مرد فیلم‌های موزیکال یا کمدی
دنیل کرگ (Knives Out)
رومن گریفین دیویس (Jojo Rabbit)
لئوناردو دی‌کاپریو (Once Upon a Time in Hollywood)
تارون اجرتون (Rocketman)
ادی مورفی (Dolemite Is My Name)



بهترین بازیگر زن فیلم‌های موزیکال یا کمدی
آکوافینا (The Farewell)
آنا دی آرماس (Knives Out)
بینی فلدستین (Booksmart)
اما تامپسون (Late Night)
کیت بلانشت (Where’d You Go Bernadette)

 
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
تام هنکس (A Beautiful Day in the Neighborhood)
ال پاچینو (The Irishman)
جو پشی (The Irishman)
برد پیت (Once Upon A Time In Hollywood)
آنتونی هاپکینز (The Two Popes)
 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل
آنت بنینگ (The Report)
مارگو رابی (Bombshell)
جنیفر لوپز (Hustlers)
کتی بیتز (Richard Jewell)
لارا درن (Marriage Story)


بهترین فیلمنامه
داستان ازدواج (Marriage Story)
انگل (Parasite)
دو پاپ (The Two Popes)
روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon A Time In Hollywood)
ایرلندی (The Irishman)



بهترین موسیقی متن
بروکلین بی‌مادر (Motherless Brooklyn)
زنان کوچک (Little Women)
جوکر (Joker)
۱۹۱۷ (1917)
داستان ازدواج (Marriage Story)


بهترین ترانه
“Beautiful Ghosts” – CATS
“I’m Gonna Love Me Again” – Rocketman
“Into the Unknown” – Frozen 2
“Spirit” – The Lion King
“Stand Up” – Harriet
 


بهترین انیمیشن بلند
یخ‌زده ۲ (Frozen 2)
شیر شاه (The Lion King)
لینک گمشده (Missing Link)
داستان اسباب بازی ۴ (Toy Story 4)
آموزش اژدها: دنیای مخفی (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
 


بهترین فیلم خارجی زبان
وداع (The Farewell)
بینوایان (Les Misérables)
رنج و شکوه (Pain and Glory)
انگل (Parasite)
چهره‌ی یک زن در آتش (Portrait of a Lady on Fire)


بهترین سریال درام
دروغ‌های بزرگ کوچک (Big Little Lies)
تاج (The Crown)
کشتن ایو (Killing Even)
برنامه‌ی صبحگاهی (The Morning Show)
میراث (Succession)
 


بهترین سریال کمدی
بری (Barry)
فلیبگ (Fleabag)
متد کومینسکی (The Kominsky Method)
خانم میزل شگفت‌انگیز (The Marvelous Mrs. Maisel)
سیاستمدار (The Politician)
 


بهترین مینی‌سریال
تبصره ۲۲ (Catch-22)
چرنوبیل (Chernobyl)
فاسی/وردن (Fosse/Verdon)
بلندترین صدا (The Loudest Voice)
باورنکردنی (Unbelievable)


بهترین بازیگر مرد سریال‌های درام
برایان کاکس (Succession)
کیت هرینگتن (Game of Thrones)
رامی مالک (Mr. Robot)
توبایاس منزیس (The Crown)
بیلی پورتر (Pose)


بهترین بازیگر زن سریال‌های درام
جنیفر انیستون (The Morning Show)
جودی کومر (Killing Eve)
نیکل کیدمن (Big Little Lies)
ریز ویترسپون (The Morning Show)
الیویا کولمن (The Crown)


بهترین بازیگر مرد سریال‌های کمدی
بن پلات (The Politician)
پل راد (Living With Yourself)
رامی یوسف (Rami)
بیل هیدر (Barry)
مایکل داگلاس (The Kominsky Method)


بهترین بازیگر زن سریال‌های کمدی
کریستینا اپلگیت (Dead to Me)
فیبی والر-بریج (Fleabag)
ناتاشا لیون (Russian Doll)
کریستن دانست (On Becoming a God in Central Florida)
ریچل بروزناهان (Marvelous Mrs. Maisel)


بهترین بازیگر مرد مینی‌سریال‌ها
ساشا بارون کوهن (The Spy)
راسل کرو (The Loudest Voice in the Room)
جارد هریس (Chernobyl)
کریس ابوت (Catch 22)
سم راکول (Fosse/Verdon)


بهترین بازیگر زن مینی‌سریال‌ها
میشل ویلیامز (Fosse/Verdon)
هلن میرن (Catherine the Great)
مریت ویور (Unbelievable)
کیتلین دیور (Unbelievable)
جوئی کینگ (The Act)


بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مینی‌سریال‌ها
آلن آرکین (Kominsky Method)
کایرن کالکین (Succession)
اندرو اسکات (Fleabag)
استلان اسکاررگارد (Chernobyl)
هنری وینکر (Barry)
 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مینی‌سریال‌ها
مریل استریپ (Big Little Lies)
هلنا بونهام کارتر (The Crown)
امیلی واتسون (Chernobyl)
پاتریشا آرکت (The Act)
تونی کولت (Unbelievable)

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری