اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

پلنگ طلایی لوکارنو ۲۰۲۲ به فیلمی از برزیل رسید

فیلم قانون ۳۴ برنده لوکارنو

 

جشنواره فیلم لوکارنو ۲۰۲۲ با اهدای جایزه به برندگان این دوره به کار خود خاتمه داد.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، «قانون ۳۴» از برزیل به عنوان برنده پلنگ طلایی لوکارنو ۲۰۲۲ انتخاب شد.
جولیا مورات فیلمساز برزیلی با فیلم «قانون ۳۴» درباره دنیای سیاه یک دانشجوی زن حقوق و فریب قربانیان اجتماعی در مرکز سوژه فیلم، برنده این جایزه شد.برنده «پلنگ طلایی» جایزه نقدی ۷۵ هزار فرانکی را دریافت می‌کند که بین کارگردان و تهیه‌کننده تقسیم خواهد شد.«من رویاهای برقی دارم» ساخته والنتینا مورل جایزه بهترین کارگردانی را برد. این فیلم که درباره دختری ۱۶ ساله است که با طلاق والدینش روبه رو می‌شود برای بازی دانیلا مارین ناوارو و رینالدو آمین گوتیرز که نقش پدرش را در این فیلم بازی کرده جایزه بهترین بازیگر زن و مرد جشنواره را از آن خود کردند.جایزه ویژه هیأت داوران در بخش بین‌المللی نیز به «ماجراهای جیجی» به کارگردانی آلساندرو کومدین ایتالیایی اهدا شد.هفتادو پنجمین جشنواره لوکارنو که امسال با فیلم «قطار سریع‌السیر» با بازی برد پیت کارش را شروع کرده بود از ۳ تا ۱۳ آگوست (۱۲ تا ۲۲ مرداد) برگزار شد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما