اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

«نامه‌ها»ی کیارستمی به نمایش درمی‌آید

 

ویکتور اریس و عباس کیارستمی

 

فیلم تجربی «نامه ها» به کارگردانی زنده یاد عباس کیارستمی در سالن «سینما حقیقت» نمایش داده می شود.

 


به گزارش آکادمی هنر، عصر فردا یکشنبه ۲۷ تیر ۹۵، فیلم تجربی «نامه‌ها» ساخته‌ مشترک زنده یاد عباس کیارستمی و ویکتور اریس در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش در آمده و نقد و بررسی می‌شود.

 

«نامه‌ها» عنوان مجموعه ۹ فیلم کوتاه تجربی است که توسط عباس کیارستمی و ویکتور اریس فیلمساز اسپانیایی ساخته شده‌اند. «نامه‌ها» در واقع نوعی نامه نگاری تصویری است میان این دو فیلمساز، یکی فیلمی می‌سازد و برای دیگری می‌فرستد، آن یکی هم در جواب فیلم دیگری می‌سازد و ارسال می‌کند تا این رد و بدل شدن فیلم‌ها به عدد ۹ برسد. این فیلم‌ها در قاب‌هایی ساده و به عنوان آثاری در سینمای تجربی ساخته شده‌اند.

 

پس از نمایش فیلم «نامه‌ها» جلسه نقد و بررسی آن با حضور مجید اسلامی و محسن آزرم منتقدان مهمان و ناصر صفاریان کارشناس- مجری برگزار خواهد شد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد