اختصاصی

یک فیلم ایرانی نخستین برنده جایزه بین‌المللی «کیارستمی» شد

 

 

فیلم «مات» به کارگردانی صبا کاظمی برنده نخستین دوره اهدای «جایزه کیارستمی» شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هیأت داوران چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم سائوپائولو جایزه ویژه خود را به صبا کاظمی، کارگردان ایرانی اهدا کرد. نام جایزه ویژه هیأت داوران به یاد عباس کیارستمی، کارگردان درگذشته سینمای ایران، از امسال «جایزه کیارستمی» نام گرفته‌است.

 

جایزه کیارستمی به فیلم‌های تعلق می‌گیرد که توانسته‌اند شیوه روایی کلاسیک را در قالب فیلم‌سازی تجربی بسط دهند. بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم سائوپائولو تنها مختص آثار اول و دوم کارگردانان است.

 

سرتاسر فیلم «مات» در یک آپارتمان در تهران معاصر می‌گذرد و به روابط انسانی در تزلزل دنیای مدرن می‌پردازد. این فیلم علاوه بر جایزه کیارستمی، به عنوان فیلم برتر از نگاه تماشاچیان نیز برگزیده شد.

 

در این جشنواره فیلم‌های «فروشنده» اصغر فرهادی، «لانتوری» رضا درمیشیان و «اژدها وارد می‌شود» مانی حقیقی در بخش غیررقابتی و «چهارشنبه» سروش محمدزاده، «سینما نیمکت» محمد رحمانیان و «خانه‌ای در خیابان چهل‌و‌یکم» حمیدرضا قربانی در بخش مسابقه از سینمای ایران حضور داشتند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری