اختصاصی

  • بازیگر فیلم انگل برنده جایزه دستاورد هنری جشنواره لوکارنو 2019

    سونگ کانگ-هو بازیگر کره‌ای به عنوان نخستین چهره آسیایی موفق به کسب جایزه برتری از جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو امسال شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از سایت جشنواره فیلم لوکارنو، سونگ کانگ-هو بازیگر فیلم کره‌ای «انگل» شب پیش ۱۲ آگوست برابر با ۲۱ مرداد ماه جایزه برتری (Excellence Award) جشنواره بین‌المللی...

انگل

وودی آلن درباره‌ی ترامپ: «ما با یک آشوب در سرمایه‌داری مواجه هستیم»

 

 

 

وودی آلن می‌گوید که به عملکرد چند ماهه‌ی دانمالد ترامپ در عرصه‌ی داخلی و خارجی صفر می‌دهد.


به گزارش آکادمی هنر و به نقل از اسکرین دیلی وودی آلن اخیراً در مصاحبه‌ای با رادیوی بی‌بی‌سی در واکنش به سوالی درباره‌ی دانالد ترامپ گفته است که هنوز که هنوز است نمی داند او چرا دوست داشته به مقام ریاست جمهوری آمریکا برسد. وودی آلن که در صحنه‌ای از فیلم «سلبریتی» محصول سال 1998 از حضور دانالد ترامپ در نقش خودش سود جسته است درباره‌ی عملکرد چندماهه‌ی داخلی و خارجی او نیز می‌گوید: "نمره‌ی من به او صفر است"

 

"ما با یک آشوب طرف هستیم. آشوبی که در سرمایه داری رخ داده است. رئیس جمهور کنونی ما هم توان کنترل کردن این آشوب را ندارد زیرا که او خودِ آشوب است!" این را وودی آلن به خبرنگار بی‌بی‌سی جهانی می‌گوید. 

 

در فیلم «سلبریتی» دانالد ترامپ در نقش تاجری است که قصد دارد کلیسای سنت پاتریک نیویورک را بخرد! او در تنها صحنه‌ای که در فیلم حضور دارد خطاب به خبرنگاری که از او درباره‌ی این کلیسا می‌پرسد، می‌گوید: "خیلی خیلی بنای بلند و زیبایی است" در جهان واقع نیز این کلیسا در نزدیکی برج مشهور ترامپ در شهر نیویورک واقع است.

 

به نظر می رسد که وودی آلن با نشان دادن چنین تصویری از ترامپ قصد داشته که تا موقعیت اقتصادی او را هجو کند. هر چند که خود آلن در ادامه‌ی مصاحبه‌اش این مورد را رد می‌کند. "نه چنین قصدی نداشتم! کار من دیگر هجو کردن موقعیت‌ها نیست. هنگام ساختن «سلبریتی» واقعاً فکر می‌کردم او آدمی است که اگر دلش بخواهد [یعنی بدون دلیل] می‌تواند مشتری دست به نقد ساختمان کلیسای سنت پاتریک باشد! این چیزها از او بعید نیست. شما دیدید که سال گذشته او چه کار کرد! او دلش خواست و رئیس جمهور شد! بدون هیچ دلیلی! گفتم که هنوز که هنوز است نمی‌دانم چرا خواست رئیس جمهور شود!"

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری