اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

آیا دنباله جوکر در دست ساخت است؟

جوکر ۲

 

اخبار غیررسمی از شروع فیلمبرداری دنباله «جوکر» در سال آینده میلادی حکایت دارد.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، آخرین شایعات درباره دنباله فیلم جوکر حاکی از آن است که پیش‌نویس اول فیلمنامه این اثر به استودیو برادران وارنر تحویل داده شده و فیلمبرداری آن سال آینده میلادی آغاز خواهد شد.


این خبر از سوی یکی از منابع آگاه از داخل استودیو برادران وارنر مطرح شده و هنوز به طور رسمی تایید نشده است.از زمان موفقیت بزرگ جوکرِ تاد فیلیپس در سال ۲۰۱۹، شایعاتی مبنی بر ساخت دنباله این فیلم مطرح شد. با این که اطلاعاتی درباره محتوای فیلمنامه در دست نیست اما احتمالا در جوکر ۲ واکین فینیکس نقش آرتور فلک را تکرار خواهد کرد.فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس و براساس فیلمنامه‌ای از فیلیپس و اسکات سیلور ساخته شد. این فیلم داستان پیدایش شخصیت جوکر را روایت می‌کند و این که چطور یک دلقک و کمدین ناموفق به خبیث‌ترین شخصیت شرور شهر گاتهام تبدیل شد. با وجود پایانِ بازِ قسمت اول عده‌ای معتقد بودند نیازی به ساخت دنباله این فیلم نیست اما فروش بیش از یک میلیارد دلاری جوکر در گیشه برادران وارنر را برآن داشت که فیلپیس و فینیکس را به ساخت قسمت دوم مجاب کند.آخرین اخبار درباره قسمت دوم جوکر سال گذشته منتشر شد و خبر آمد که فیلیپس قرارداد نگارش فیلمنامه این فیلم را امضا کرده است اما این خبر نه از طرف استودیوی سازنده و نه از طرف فیلیپس به طور رسمی تایید نشد.بازیگر نقش جوکر نیز در ماه اکتبر (مهر- آبان) اعلام کرد اگر پیشنهادی برای بازی در قسمت دوم بگیرد از آن استقبال می‌کند اما نمی‌تواند ساخت این فیلم را به طور رسمی تایید کند.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما