اختصاصی

  • بازیگر فیلم انگل برنده جایزه دستاورد هنری جشنواره لوکارنو 2019

    سونگ کانگ-هو بازیگر کره‌ای به عنوان نخستین چهره آسیایی موفق به کسب جایزه برتری از جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو امسال شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از سایت جشنواره فیلم لوکارنو، سونگ کانگ-هو بازیگر فیلم کره‌ای «انگل» شب پیش ۱۲ آگوست برابر با ۲۱ مرداد ماه جایزه برتری (Excellence Award) جشنواره بین‌المللی...

انگل

نمایش چاپ دستی های وارهول در موزه بریتانیا

چاپ دستی اندی وارهول از مرلین مونرو

 تابلو چاپ دستی از آثار اندی وارهول هنرمند فقید آمریکایی در بریتیش میوزیوم لندن به نمایش درمی‌آیند.


به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر و به نقل از رویترز، این آثار چاپ سیلک که همگی از مریلین مونرو بازیگر فقید آمریکایی کشیده شده‌اند در نمایشگاهی با عنوان «رویای آمریکایی: پاپ تا به امروز» در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.


وارهول این تابلوها را پس از درگذشت مریلین مونرو در سال ۱۹۶۲ خلق کرد و مجموعه آنها در کنار هم چیده می‌شوند.


در نمایشگاه «رویای آمریکایی» که در بریتیش میوزیوم برپا می‌شود بیش از ۲۰۰ اثر از ۷۰ هنرمند در معرض دید قرار می‌گیرد. این نمایشگاه قصد دارد تا به بررسی جامع روند چاپ دستی در ۶ دهه تاریخ آمریکا بپردازد.


اندی وارهول که سال ۱۹۸۷ در ۵۹ سالگی درگذشت هنرمند، نویسنده، و فیلمساز پیشرو آمریکایی و از بنیان‌گذاران هنر پاپ دهه ۱۹۵۰ در ایالات متحده بود. او شناخته‌شده‌ترین چهره هنر پاپ و دارای اندیشه‌های بسیار آوانگارد بود.


آثار وارهول با وجود آنکه در زمان حیاتش مخالفان بسیاری در میان منتقدان داشت محبوبیت عام زیادی کسب کرد و او را به یکی از جنجالی‌ترین شخصیت‌های هنری مبدل کرد.این نمایشگاه ۹ مارس روی عموم گشوده می‌شود.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری