اختصاصی

  • دشوارترین دوره ونیز برگزیدگانش را معرفی کرد؛ فیلم رم ساخته کواران شیر طلا گرفت

    هفتادو پنجمین دوره جشنواره ونیزکه از ساعتی پیش مراسم اختتامیه‌اش شروع شده بود، با اعلام اسامی برندگان ۲۰۱۸ به کار خود خاتمه داد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر سال جاری با حضور کارگردانان بسیار برجسته سینمای جهان سخت‌ترین کار ممکن برای داوران را رقم زده بود و بالاخره جشنواره به پایان رسید و برندگان بخش‌های مختلف معرف...

ترکیه تابلوی به سرقت‌ رفته‌ی پیکاسو را پیدا کرد

 

 

پلیس ترکیه توانست طی عملیاتی مخفی ضربه‌ مهمی به سارقان آثار هنری بزند. در این عملیات که در استانبول نهایی شد قرار بود تابلویی از پیکاسو که در نیویورک دزدیده شده بود به قیمت ۷ میلیون دلار به فروش برسد.


بر اساس گزارش آکادمی هنر و به نقل از آرت نت، پلیس ترکیه توانست در عملیاتی مخفی تابلوی مسروقه پابلو پیکاسو، نقاش نام‌آشنای اسپانیایی را بازیابد.

 

خبرگزاری آنادولو در گزارش خود در روز شنبه (۳۰ ژانویه/ ۱۰ بهمن) نوشت، مأموران پلیس در قالب خریدار ظاهر شده و توانستند با ابراز تمایل برای خرید این تابلو عملیات را به نتیجه برسانند.

 

معامله بر سر خرید تابلوی Femme se coiffant در یک هتل و سپس در یک کشتی تفریحی در بندر استانبول انجام شد.

 

سارقان درخواست هشت میلیون دلار کردند، اما بعد به هفت میلیون دلار رضایت دادند. قرار شد روز جمعه در کافه‌ای در استانبول معامله نهایی شده و تابلو عرضه شود که به جای آن دو مال‌خر دستگیر شدند و تابلو نیز ضبط شد. این اثر که در سال ۱۹۴۰ آفریده شده دورا مار، شریک زندگی پیکاسو را نشان می‌دهد.

 

اینک قرار است تابلو توسط کارشناسان مدرسه عالی هنر استانبول مورد سنجش قرار گیرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری