اختصاصی

  • صدف طلایی سن سباستین 2019 به فیلمی از برزیل رسید

    در شب پایانی جشنواره فیلم سن‌سباستین ۲۰۱۹، با انتخابی غیرمنتظره فیلمی از برزیل به عنوان برنده صدف طلای سن‌سباستین معرفی شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، شب پیش فیلم «آرام» به کارگردانی تکزان پکستون وینترز از برزیل به عنوان برنده صدف طلا که جایزه اصلی جشنواره فیلم سن‌سباستین است، انتخاب شد....

معرفی آثار موزه اورسی توسط چهره‌های معاصر

موزه اورسیموزه اورسی که خواهرخوانده موزه لوور فرانسه شناخته می‌شود در تازه‌ترین مجموعه برنامه‌های خود آثارش را معرفی خواهد کرد.به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، به تازگی متوجه شدیم موزه اورسی در کانال یوتوب خود دست به کار جالبی برای معرفی آثار هنری زده است. اورسی در توضیح بخش جدید خود با نام «یک اثر یک نگاه» چنین آورده است: "هر سه شنبه، نگاهی به چهره معاصر بیاندازید: هنرمند، نویسنده، فیلسوف، طراح، موسیقیدان، بازیگر، کارگردان، فیلمساز، دانشمند، در مورد اثر مورد نظر خود در اورسی صحبت خواهند کرد".


علاقه‌مندان می‌توانند کانال اورسی در یوتوب را دنبال کنند تا هر سه‌شنبه ویدیو مرتبط با «یک اثر یک نگاه» را مشاهده کنند. به طور مثال «عبدالملک» کارگردان و خواننده رپ فرانسوی و یا «مالیس دو کرانگال» رمان‌نویس فرانسه برخی تابلوها را طی چند دقیقه معرفی و نظر شخصی خود در مورد آن ها را ابراز داشته‌اند. آخرین فردی که ویدیو آن روی کانال اورسی قرار گرفته است آنی لو برون هنرمند متاثر از سورئالیسم است که در کنار فعالیت‌های هنری مقالات انتقادی مختلفی نیز نوشته است.با توجه به بررسی بخش «یک اثر یک نگاه» متوجه شدیم تا به حال 12 ویدیو از نظر چهره‌های معاصر که به تابلوهای دلخواه خود می‌پردازند در کانال یوتوب اورسی منتشر شده است.این ابتکار موزه اورسی امکان می‌دهد تا ضمن معرفی آثار، درهای این موزه به روی هنرمندان حوزه‌های دیگر گشورده شود و این امر به جلب توجه بیشتر علاقه‌مندان به آثار این موزه کمک خواهد کرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری