اختصاصی

  • فیلم انگل شگفتی ساز شد؛ جوایز اصلی اسکار 2020 برای اثر بونگ جون هو

    سال گذشته بود که همه انتظار بردن اسکار توسط یک فیلم غیرانگلیسی زبان -یعنی رما- را داشتند؛ اما بالاخره این امر با فیلم انگل (پارازیت) ساخته بونگ جون هو محقق شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، علاوه بر کسب جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی، در شاخه‌های بهترین فیلم بین‌المللی و فیلمنامه اصلی نیز موفق به کسب جایزه شد...

اسپیلبرگ رؤیای ناتمام کوبریک را جلوی دوربین می‌برد

 

استیون اسپیلبرگ کارگردان پرآوزه سینما کارگردانی سریال کوتاهی را به یاد استنلی کوبریک انجام می‎دهد.

استیون اسپیلبرگ سریال ناپلئون

به گزارش آکادمی هنر، کارگردان فیلمِ لینکلن Lincoln،استیون اسپیلبرگ، که در سال 2001 در هوش مصنوعی Artificial Intelligencبا استنلی کوبریک همکاری داشته، در حال حاضر کار بر روی پروژه ناپلئون Napoleonبرای یک سریال کوتاه تلویزونی را آغاز کرده است.

استنلی کوبریک فیلم نامه این سریال را در سال 1961 نوشته اما به دلیل وجود مشکلات مالی آن را در سال 1970 نا تمام گذاشت. پس از آن، این فیلم با نام "رویای ناتمام کوبریک" یا بزرگترین فیلمی که هرگز ساخته نشد، یاد می‌شود.اسپیلرگهم‌اکنون به دنبال محقق ساختن این رویای ناتمام است، اگرچه پس از مرگش باشد.

کوبریک سال 1961 برای نقش ناپلئون دیوید همینگز را درنظر داشت. او حتی برای نقش کوتاهی از این فیلم به اُدری هپبرنو اسکار وارنر نیز پیشنهاد همکاری داده بود. در صورتی که اسپیلبرگبا موفقیت فیلم ناپلئونرا به اتمام برساند، این دومین باری است که او بعد از هوش مصنوعی یکی از پروژه‌های کوبریک را سوژه کار خود قرار می‌دهد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری