اختصاصی

 طراحی جواهرات   رنگ در طراحی   طراحی لباس

تهیه بلیت برنامه‌های کانون فیلم

خانه آشر

خانه آشر

شاهکار راجر کورمن

بر اساس داستانی از ادگار آلن پو

سه‌شنبه 26 تیر ساعت 18

تهیه بلیت

هانا

هانا

فیلم منتخب جشنواره ونیز

شارلوت رمپلینگ برنده بهترین بازیگر زن ونیز

چهارشنبه 27 تیر ساعت 18

تهیه بلیت

چشمان بدون صورت

چشمان بدون صورت

شاهکاری از ژرژ فرانژو

فیلمی که 4 دهه طول کشید تا منتقدان به ارزشش پی ببرند

پنج‌شنبه 2۹ تیر ساعت 18:30

تهیه بلیت

ابراز نگرانی از وضعیت دریاچه ارومیه در اینستاگرام دی‌کاپریو

 

 

لئوناردو دی‌کاپریو، ستاره هالیوود و فعال محیط زیست، در اینستاگرام خود عکسی از دریاچه ارومیه را بازنشر کرده و درباره وضعیت این دریاچه ابراز نگرانی کرده است.

 
این عکس که عکاس آن سولماز دریانی است، اسکله‌ای را در بخش خشک‌شده دریاچه نشان می‌دهد. در توضیح عکس در حساب اینستاگرام آقای دی‌کاپریو گفته شده است که دریاچه ارومیه که زمانی بزرگ‌ترین دریاچه نمک خاورمیانه بود، تنها پنج درصد از آبی را که دو دهه پیش داشت حفظ کرده است.

 

دلیل این وضعیت تغییرات آب و هوایی، ساخت سد و کاهش بارش عنوان شده است. ده‌ها هزار کاربر اینستاگرام این عکس را پسندیده‌اند و هزاران کاربر که بسیاری از آنها ایرانی هستند در بخش نظرات از توجه دی‌کاپریو به دریاچه ارومیه ابراز خشنودی کرده‌اند.

 

دریاچه ارومیه دومین دریاچه بزرگ آب شور جهان است و وضعیت آن در سال‌های گذشته به عنوان شاخص‌ترین نمونه تاثیر تغییرات اقلیمی بر محیط زیست در ایران مطرح بوده است. فعالان محیط زیست از سال‌ها پیش به سیاست‌های دولتی در قبال این دریاچه اعتراض داشته‌اند و ساخت جاده روی دریاچه و استفاده بیش از حد از منابع آبی را دلیل خشک شدن آن می‌دانند.

 

دولت ایران می‌گوید سیاست‌های محیط زیستی در سال‌های اخیر باعث بهبود وضعیت دریاچه شده است. یک موسسه تحقیقاتی به تازگی نتیجه پژوهشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد با فرض تغییرات اقلیمی شدید یا حتی متوسط، برنامه‌های فعلی برای احیای دریاچه ارومیه کافی نیست.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

  • آیا می‌توان حرکت باد را نقاشی کرد؟

    1 در الهیات یهودی، ابزوردیته، وضعیت بنیادینی است که یهوه را وادار می‌سازد جهان و انسان را خلق کند تا به‌این‌ترتیب، موجودیت و قدرت خویش را از طریق وجو...

بانک اطلاعات هنری