اختصاصی

  • دشوارترین دوره ونیز برگزیدگانش را معرفی کرد؛ فیلم رم ساخته کواران شیر طلا گرفت

    هفتادو پنجمین دوره جشنواره ونیزکه از ساعتی پیش مراسم اختتامیه‌اش شروع شده بود، با اعلام اسامی برندگان ۲۰۱۸ به کار خود خاتمه داد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر سال جاری با حضور کارگردانان بسیار برجسته سینمای جهان سخت‌ترین کار ممکن برای داوران را رقم زده بود و بالاخره جشنواره به پایان رسید و برندگان بخش‌های مختلف معرف...

دی‌کاپریو راوی اصلی مستندی در باب خطر گرمایش زمین

 

 

مستند «قبل از سیلاب» جدیدترین کار لئوناردو دی‌کاپریو-برنده‌ی جایزه‌ی اسکار برای فیلم از گور برگشته-پس از بازی در فیلم تحسین‌ شده‌ی آلخاندرو گونزالس ایناریتو است.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از گاردین؛ مستند «قبل از سیلاب» ساخته‌ی فیشر استیونس جدیدترین پروژه‌ی سنمایی لئوناردو دی کاپریو به عنوان یک حامی جدی محیط زیست است. این مستند که با همکاری کاخ سفید تهیه و آماده‌ی اکران شده است شامل سفرهایی است که دی کاپریو-به عنوان راوی اصلی آن- به نقاط مختلف جهان داشته است. 

 

خطر گرمایش زمین مسئله‌ای است که سال‌هاست ذهن این بازیگر مشهور جهان را به خود مشغول کرده است. دی کاپریو در طی این سال‌ها از هر تریبونی برای آگاه‌سازی رهبران جهان برای مقابله با این خطر استفاده کرده است. تا آنجایی که سال گذشته و در طی دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم از گور برگشته نیز اکثر سخنرانی خود را بدین موضوع اختصاص داد. 

 

در مستند «قبل از سیلاب» دی کاپریو همچنین گفتگویی کوتاه با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا دارد. اوباما نیز همچون دی کاپریو از پیگیران جدی مسئله‌ی خطر گرمایش زمین است. او مشخصا در طول دوره‌ی دوم ریاست جمهوری خود بودجه‌ای را برای مقابله با این خطر در اختیار وزارت محیط زیست دولت متبوع خود قرار داد. مستند «قبل از سیلاب» به زودی اکران جهانی خواهد شد. 

 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری