اختصاصی

مستند جدید مایکل مور درباره‌ی دونالد ترامپ

 

 

مایکل مور، کارگردان و مستندساز آمریکایی در نظر دارد فیلمی درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بسازد. مایکل مور که برنده جایزه نخل طلایی کن و اسکار است، این خبر را در فیس‌بوک خود اعلام کرد.


طنز واقع‌گرایانه در آمریکا افزایش یافته است. کاخ سفید و شخص دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از یک بحران سیاسی به بحرانی دیگر می‌غلطد. در این میان ترامپ نه تنها مسئولیت بحران‌ها را به عهده نمی‌گیرد، بلکه خود را قربانی توطئه رسانه‌ها می‌خواند.

 

مایکل مور روز سه‌شنبه (۲۶ اردیبهشت / ۱۶ مه) به وقت محلی در صفحه فیس‌بوک خود با تایید خبر ساختن مستند جدیدش، نوشت: «بله، فیلمی خواهم ساخت تا ما را از این هرج و مرج خارج کند.»

 

مجله ورایتی، چاپ آمریکا نیز در این باره اعلام کرد که برادران واین‌اشتاین (باب و هاروی) همه مجوزهای جهانی لازم برای تهیه این فیلم را فراهم کرده‌اند. این مستند در باره ترامپ است و از روز نهم نوامبر ۲۰۱۶ آغاز می‌شود که او به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد.

 

مستند جدید مایکل مور در ارتباط است با فیلم مستند پیشین خود او به نام «فارنهايت ۹ /۱۱» که در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. فیلم «فارنهايت ۹ /۱۱» این سينماگر چپ‌گرای آمريكايى، فيلمى در افشای سياست‌هاى جورج دبليو بوش، رئيس جمهوری پیشین آمريكا و لشکرکشی به عراق پس از رویداد تروریستی یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا است. در این فیلم بوش و همفكران‌اش جنگ‌طلب معرفى شده‌اند. برادران واین‌اشتاین، "فارنهايت ۹ /۱۱" را نیز به بازار فیلم ارائه کرده بودند.

 

مایکل مور درباره ترامپ می‌گوید: «هر اتهامی به ترامپ وارد آید، بی‌نتیجه است. او در برابر هرگونه افشاگری مقاومت می‌کند. با هیچ مدرکی و هیچ واقعیتی نمی‌توان بر او پیروز شد.» مایکل مور در ادامه می‌گوید حتی اگر شخص ترامپ خود را زخمی کند، روز بعد برمی خیزد و توییت می‌کند.

 

این کارگردان و مستندساز بحث‌برانگیز آمریکایی از معدود افرادی بود که ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، را پیش‌بینی کرد. او بر این نظر است که با ساختن این مستند به حوادثی از این دست پایان خواهد داد. ویژگی اصلی فیلم‌های مایکل مور زبان تند و جسورانه‌ی اوست علیه سیاست‌مداران و به ویژه سیاست‌مداران قدرت‌طلب آمریکا.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری