اختصاصی

تهیه بلیت برنامه‌های کانون فیلم

وینسنت دوست داشتنی

وینسنت دوست داشتنی

اکران انیمیشن متفاوتی از زندگی ون گوگ

نامزد اسکار 2018

دوشنبه 28 خرداد ساعت 18

تهیه بلیت

عصر طلایی

عصر طلایی

اکران شاهکاری از لویی بونوئل و سالوادور دالی

سه‌شنبه ساعت 18

تهیه بلیت

دوره سینمای آمریکایی دیوید ا راسل

دوره سینمای آمریکایی دیوید ا راسل

خرید کل دوره (۴ فیلم) دیوید اُ راسل با تخفیف ۳۰ درصدی هر چهارشنبه از ۱۳ تیر اکران به همراه بحث و گفت‌وگو

تهیه بلیت

غرامت مضاعف

غرامت مضاعف

اکران شاهکار بیلی وایلدر

یکی از ماندگارترین نوآرهای تاریخ سینما

سه‌شنبه 5 تیر ساعت 17:30

تهیه بلیت

چه کسی پایش در کفش علاالدین جا خواهد شد؟

 

 

در چند سال اخیر شاهد بازسازی فیلم‌های انیمیشن کلاسیک دیزنی بوده ایم. پسر جنگل، سیندرلا، و زیبای خفته از جمله این فیلمها بودند و جدیدترین آنها هم «دیو و دلبر» است که چند ماه پیش به سینماها آمد. با این حال، چندی پیش اعلام شد که شرکت دیزنی قرار است فیلم علاالدین را هم بسازد. اما گویا فیلمساز آن، «گای ریچی» در این پروژه به مشکل برخورده است.


گای ریچی و استودیوی دیزنی در ماه مارس سال جاری یک جستجوی جهانی برای بازیگران فیلم علاالدین را آغاز کردند. فیلم جدید موزیکالی است بر اساس فیلم انیمیشن سال ۱۹۹۲. هدف پسر جوانی است بیست و چند ساله که با کمک غول چراغ جادو از یک ولگرد تبدیل به یک پرنس خوش تیپ می شود تا دل پرنسس را ببرد.

 

دست اندرکاران فیلم از لندن تا مصر و ابوضبی و هند را به دنبال هنرپیشه ای که بتواند این نقش را ایفا کند، گشته اند. حدود دو هزار بازیگر تا کنون برای بازی در نقش علاالدین امتحان داده اند.

 

شرکت دیزنی در جستجوی مردی است که از خاورمیانه یا هند باشد. اما هنوز بازیگر مورد نظر را نیافته است. قرار بود فیلمبرداری از همین ماه شروع شود اما به دلیل نبود هنرپیشه پروژه به تعویق افتاده است.

 

پیشتر دیزنی «دِو پاتل» ۲۷ ساله (بازیگر فیلم لیون و میلیونر زاغه‌نشین) و یا «ریز احمد» ۳۴ ساله (بازیگر سریال شب حادثه) را برای این نقش در نظر گرفته بود. اما به نظر می رسد که هنرپیشه نهایی چهره ای نوپا باشد.

 

دو هنرپیشه زن، نایومی اسکات و تارا سوتاریا، برای بازی در نقش پرنسس «جاسمین» در نظر گرفته شده اند اما دیزنی می گوید اول باید بازیگر نقش علاالدین مشخص شود تا ببینند کدام بازیگر زن به او می‌آید.

 

بنابراین گویا با اینکه چالش ها بر سر داستان علاالدین است، فیلم به سرنوشت سیندرلا دچار شده است: چه کسی پایش در کفش علاالدین جا خواهد شد؟

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری