اختصاصی

  • نامه یوجین باربا در انصراف از سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر

    یوجینو باربا و رومئو کاستلوچی دو چهره سرشناس تئاتر ایتالیایی از حضور در جشنواره تئاتر فجر انصراف دادند و همزمان ستاد برگزاری این جشنواره نیز اعلام کرد که برگزاری کارگاه‌ها و اجراهای یوجینو باربا و رومئو کاستلوچی به خواست خودشان و کمپانی‌شان لغو شده است....

بهترین فیلم های دهه 2010 - 2019  درخت زندگی

روما چند پله جلوتر از تمام فیلم‌ها؛ فتح جوایز انجمن منتقدان لس آنجلس و شیکاگو + فهرست هرمنتخب هر دو انجمن

فیلم روما



از بامداد امروز دو فهرست انجمن منتقدان لس آنجلس و شیکاگو معرفی شده‌اند که روما با اختلاف بهترین هر دو فهرست شد.



به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، در حین انتشار خبر بهترین‌های منتقدان لس آنجلس بودیم که خبر از انتشار فهرست بهترین‌های انجمن منتقدان سینمایی شیکاگو آمد و باز هم نام «روما» در بیشتر بخش‌ها دیده می‌شود. «روما» به کارگردانی آلفونسو کوارون پس از کسب جوایز شیرطلای ونیز و بهترین فیلم حلقه منتقدان نیویورک توانست عنوان بهترین فیلم سال را نیز از انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس و انجمن منتقدان سینمایی شیکاگو دریافت کند.



فهرست کامل برندگان انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس سال ۲۰۱۸:

بهترین فیلم
«روما»
انتخاب دوم: «سوختن»

بهترین کارگردان
دبرا گرانیک برای «هیچ ردی باقی نگذار»
انتخاب دوم: آلفونسو کوارون برای «روما»

بهترین بازیگر نقش اول مرد
ایتن هاوک برای «اولین اصلاح شده»
انتخاب دوم: بن فاستر برای «هیچ ردی باقی نگذار»

بهترین بازیگر نقش اول زن
اولیوا کُلمن برای «مورد علاقه»
انتخاب دوم: تونی کولت برای «موروثی»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
استیو یون برای «سوختن»
انتخاب دوم: هیو گرانت برای «پدینگتون ۲»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
رجینا کینگ برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
انتخاب دوم: الیزابت دبیکی برای «بیوه ها»

بهترین فیلمنامه
نیکول هولوفکنر، جف ویتی برای «هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟»
انتخاب دوم: دبورا دیویس، تونی مک‌نامارا برای «مورد علاقه»

بهترین انیمیشن
«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»
انتخاب دوم: «شگفت‌انگیزان ۲»

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان
«سوختن» از کره جنوبی و «دله دزدها» از ژاپن (به طور مشترک)

بهترین مستند
«طفره‌روها»
انتخاب دوم: «مراقب فاصله بودن»

بهترین فیلمبردای
آلفونسو کوارون برای «روما»
انتخاب دوم: جیمز لاکستون برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»

بهترین تدوین
جاشوا آلتمن و بینگ لیو برای «مراقب فاصله بودن»
انتخاب دوم: آلفونسو کوارون و آدام گاف برای «روما»

بهترین موسیقی متن
نیکلاس بریتل برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
انتخاب دوم: جاستین هورویتز برای «نخستین انسان»

بهترین طراحی صحنه
هانا بیچلر برای «پلنگ سیاه»
انتخاب دوم: فیونا کرامبی برای «مورد علاقه»

جایزه یک عمر دستاورد
هایائو میازاکی

جایزه فیلم تجربی داگلاس ادواردز
«مه سبز»

فهرست کامل برندگان انجمن منتقدان فیلم شیکاگو سال ۲۰۱۸:

بهترین فیلم: «روما»
بهترین کارگردان: آلفونسو کوارون «روما»
بهترین بازیگر نقش اول مرد: ایتن هاوک «اولین اصلاح شده»
بهترین بازیگر نقش اول زن: تونی کولت «موروثی»
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ریچارد ای. گرانت «هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟»
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: اولیوا کُلمن برای «مورد علاقه»
بهترین فیلمنامه اصلی: پل شریدر «اولین اصلاح شده»
بهترین فیلمنامه اقتباسی: بری جنکینز «اگر خیابان بیل زبان داشت»
بهترین انیمیشن: «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»
بهترین مستند: «مراقب فاصله بودن»
بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: «روما»
بهترین فیلمساز نوظهور: بینگ لیو «مراقب فاصله بودن»
بهترین بازیگر نوظهور: السی فیشر «کلاس هشتم»
بهترین تدوین: آلفونسو کوارون و آدام گاف «روما»
بهترین فیلمبرداری: آلفونسو کوارون برای «روما»
بهترین موسیقی اصلی: نیکلاس بریتل «اگر خیابان بیل زبان داشت»
بهترین طراحی صحنه: «مورد علاقه»
بهترین جلوه های ویژه تصویری: «نابودی»

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری