اختصاصی

بهترین فیلم های دهه 2010 - 2019  درخت زندگی

وارنر رسما تایید کرد؛ ماتریکس 4 ساخته می شود

ماتریکس 4

سرانجام به صورت رسمی اعلام شد قسمت چهارم «ماتریکس» با بازی کیانو ریوز ساخته می‌شود.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، لانا واچوفسکی برای نوشتن و کارگردانی قسمت چهارم ماتریکس و ساخت چهارمین فیلم در جهان داستانی «ماتریکس» بازمی‌گردد و کیانو ریوز و کری-آن ماس نیز بار دیگر نقش‌هایشان را در قالب شخصیت‌های نئو و ترینیتی تکرار می‌کنند.

 

وارنر برادرز پیکچرز و ویلیج رودشاو پیکچرز تهیه کننده و توزیع کننده جهانی این فیلم خواهند بود. توبی امریش رییس گروه وارنر برادرز دیروز این خبر را اعلام کرد و گفت: «دیگر بیشتر از این نمی‌توان در انتظار بازگشت «ماتریکس» ماند». او از بازگشت لانا واچوفسکی هم خبر داد و گفت او نویسنده، کارگردان و تهیه کننده فصل جدید «ماتریکس» خواهد بود.

 

علاوه بر واچوفسکی فیلمنامه توسط آلکساندر همون و دیوید میچل نوشته شده بود. گفته می‌شود تولید فیلم از سال 2020 شروع خواهد شد.

 

از جزییات داستان جدید اطلاعی در دست نیست و روشن نیست که نقش موفئوس را که در فیلم‌های اصلی لارنس فیشبورن برعهده داشت چه کسی ایفا می‌کند. گفته می‌شود شاید بازیگر جوان‌تری به جای وی انتخاب شود.

 

سه فیلم قبلی «ماتریکس» بیش از ۱.۶ میلیارد در جهان فروش داشتند که هر سه قسمت را لانا و لیلی واچوفسکی نوشته و کارگردانی کرده بودند.

 

واچوفسکی از این که جهان داستانی که ۲۰ سال پیش خلق شده هنوز اینقدر تازه است ابراز خوشحالی کرد و گفت از این که این شانس را پیدا کرده تا با دوستانش دوباره کار کند، خوشوقت است.

 

امسال بیستمین سال ساخته شدن «ماتریکس» است. این فیلم آمیزه‌ای از اکشن، هنرهای رزمی و یک فیلمنامه چندلایه ‌است و برنده چهار جایزه اسکار در بخش‌های فنی شد. «ماتریکس: بارگذاری مجدد» قسمت دوم و «ماتریکس: انقلاب‌ها» قسمت سوم و آخر فیلم است.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری