اختصاصی

  • برخی جوایز لوکارنو اهدا شدند؛ دومون، هاوکی و مگ رایان در فهرست برندگان

    در حالی که جشنواره فیلم لوکارنو با پایان یافتن ماه جولای شروع می‌شود، برندگان ۵ جایزه ویژه این جشنواره تعیین شده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت جشنواره، جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو هر سال ۵ جایزه ویژه اهدا می‌کند که شامل پاردو دونوره مانور، جایزه اکسلنس، پرمیو ریموندو رزونیکو، جایزه تیسینومودا و جایزه ک...

تهیه بلیت برنامه‌های کانون فیلم

توطئه آمیز: آخرین کلید

توطئه آمیز: آخرین کلید

اینسیدیوس 4

چهارشنبه ۳ مرداد ساعت ۱۸

تهیه بلیت

انیمه سرود قلب

انیمه سرود قلب

انیمه تحسین شده سال ۲۰۱۵

شنبه ۶ مرداد ساعت ۱۷:۳۰

تهیه بلیت

یکشنبه سیاه

یکشنبه سیاه

اثر ماندگار ماریو باوا با زیرنویس اختصاصی

سه‌شنبه ۲ مرداد ساعت ۱۸

تهیه بلیت

چه کسی در اتاقم را می‌زند

چه کسی در اتاقم را می‌زند

اکران اثر کمتر دیده‌شده مارتین اسکورسیزی

به همراه دو فیلم کوتاه او

یکشنبه ۷ مرداد ساعت ۱۸:۳۰

تهیه بلیت

بلید رانر

بلید رانر

شاهکار ماندگار ریدلی اسکات

دوشنبه ۸ مرداد ساعت ۱۸

تهیه بلیت

نمایشگاه نقاشی های مجتبی تقوایی با نام مرکز آنی در گالری رج

مرکز آنی نمایشگاه نقاشی های مجتبی تقوایی

 

گالری رج در آخرین نمایشگاه سال 96 میزبان نقاشی‌های مجتبی تقوایی هنرمند پاپ آرت خواهد بود.

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، تقوایی در این نمایشگاه 25 اثر در ابعاد متغیر کوچک تا بزرگ را در معرض نمایش علاقه‌مندان در گالری رج از تاریخ جمعه 11 اسفندماه خواهد گذاشت. این آثار را می‌توان همچون دیگر آثار تقوایی در راستای پاپ آرت و حتی پست پاپ آرت دسته بندی کرد.

 

تقوایی که کارشناس ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره دارد از سال 1394 با نمایشگاه «اشتباهات و ترس ریختن‌ها» اولین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری خورشید گذاشت و تا به حال در چند نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت داشته است. او علاوه بر مدیوم نقاشی، تصویرسازی را نیز دنبال کرده است که می‌توان به همکاری او و انتشارات نیماژ اشاره کرد. تقوایی در کارنامه هنری خود آهنگسازی برای نمایش و فیلم‌های کوتاه را نیز داشته است.

 

او در بخشی از مقدمه‌ای بر نمایشگاه خود آورده است: «سال‌ها از جنگ بزرگِ شمالی‌ها می‌گذشت. روزی که اجسام غول‌آسا اولین بار در آسمان دیده شدند، مدت‌ها بود که مردم از یادِ جنگِ موحش دور شده بودند. و بازهم سال‌ها طول کشید که دریابند این سایه‌ی جنگ بزرگ دیگر است. پس بزم و عیش و رقص به پا شد، چه آن‌که سایه‌ای وسیع حالا در آسمان بود و صاحب سایه مبهم، پس اضطراب چیره شد، تنش پیروز شد و رقصی بی‌پایان درگرفت. رفتگان هنوز رنگی بودند که ترس نیامده ی بزرگ هم ‌رنگ‌به‌رنگ ظاهر شد. افسارگسیخته. قضاوت حالا روزبه‌روز محوتر و بی‌جان‌تر می‌شد، جزئی‌ترین‌ها به نفع کلیات هم تقلیل و هم اعتلا یافته و در فضایی دورادور پشت ابرهای بسیارِ هر شبِ بارانی مأوایشان بود. به هم سایش، لغزش و غلتش داشتند.»

 

نمایشگاه «مرکز آنی» تا 21 اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت که علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 برای بازدید به مکان گالری رج واقع در خیابان بهشتی (عباس آباد)، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، شماره 4، واحد 3 رجوع کنند.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

  • آیا می‌توان حرکت باد را نقاشی کرد؟

    1 در الهیات یهودی، ابزوردیته، وضعیت بنیادینی است که یهوه را وادار می‌سازد جهان و انسان را خلق کند تا به‌این‌ترتیب، موجودیت و قدرت خویش را از طریق وجو...

بانک اطلاعات هنری