اختصاصی

  • فیلم انگل شگفتی ساز شد؛ جوایز اصلی اسکار 2020 برای اثر بونگ جون هو

    سال گذشته بود که همه انتظار بردن اسکار توسط یک فیلم غیرانگلیسی زبان -یعنی رما- را داشتند؛ اما بالاخره این امر با فیلم انگل (پارازیت) ساخته بونگ جون هو محقق شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، علاوه بر کسب جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی، در شاخه‌های بهترین فیلم بین‌المللی و فیلمنامه اصلی نیز موفق به کسب جایزه شد...

بازداشت عجیب دو هنرمند تئاتر برای یک تیزر در فضای مجازی

سعید اسدی و مریم کاظمی بازداشت شدند

 

سعید اسدی و مریم کاظمی به دلیل تیزر نمایش رویای شب تابستان بازداشت شدند.

 

به گزارش بخش تئاتر آکادمی هنر، مریم کاظمی عضو هیأت رئیسه خانه تئاتر و کارگردان رویای شب تابستان به دلیل تیزر نمایش‌اش در فضای مجازی بازداشت شد. نکته عجیب‌تر بازداشت دکتر سعید اسدی رئیس تئاتر شهر به دلیل همین تیزر بود. این خبر در دو ساعت گذشته موج نگرانی را به همراه داشته زیرا هر چیزی ممکن است به یک نمایش در فضای مجازی نسبت داده شود و مسئولیت آن نباید با کارگردان و از همه عجیب‌تر با مدیر سالن باشد.

 

شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی نیز با تأیید این خبر اعلام کرد، متأسفانه به دلیل پایان وقت اداری و قوانین اجازه ملاقات نیافته و انجام امور به روز بعد یعنی امروز موکول شد و بازداشت موقت است. او ابراز امیدواری کرد که مشکل به صورت مسالمت آمیز حل شود.

 

آکادمی هنر امیدوار است مشکل  این دو هنرمند حل شود و فضای مجازی اینقدر از سوی نهادها جدی گرفته نشود و اگر قرار بر اینقدر جدی گرفتن است در همه موارد اهمیت داشته باشد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری